SVJETSKO FUDBALSKO PRVENSTVO U KATARU

Lewandowski veliki tragičar, Poljska propustila šansu da savlada Meksiko

Nogometaši Meksika i Poljske remizirali su bez golova (0:0) u susretu prvog kola grupe C na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru, a tragičar je bio Robert Lewandowski koji je promašio penal.

22. 11. 2022

Meksiko je bio bolji rival u prvom poluvremenu, iako nije bilo stopostotnih šansi. Lozano je probio po desnoj strani u 5. minuti, ubacio za Vega, ali se on nije najbolje snašao na drugoj stativi.

Nešto kasnije Moreno je glavom šutirao nakon ubačaja, ali lopta je otišla preko gola i na odmoru su mreže mirovale.

Poljaci su se probudili u nastavku, a šansu utakmice propustili su u 57. minuti nakon što je u kaznenom prostoru srušen Lewandowski, a poslije čega je dosuđen penal.

Napadač Barcelone je preuzeo odgovornost, ali sjajni Ochoa mu je odbranio penal.

Meksiko je prijetio u 64. miniti kada je Alvarez šutirao, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača Meksika i krenula u gol, ali golman Poljske Szczesnyj sjajno je odbranio i do kraja je ostalo 0:0.

Meksiko će u narednom kolu igrati protiv Argentine, dok se Poljska sastaje sa Saudijskom Arabijom.

Rezultat: Meksiko - Poljska 0:0