Novo zlato za Lanu

Sjajna Lana Pudar postala evropska juniorska prvakinja na 50 metara delfin!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica, Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu u Bukureštu.

Redakcija
10. 07. 2022

1657359389-lana-pudar-nastavlja-sa-sjajnim-rezultatima-veceras-je-ocekuje-paklen-raspored

Mlada Mostarka je ovu dionicu isplivala u vremenu 26.49.

Ovo je za Lanu druga zlatna, a ukupno treća medalja na Evropskom juniorskom prvenstvu.

Najbolja bh. plivačica u četvrtak je osvojila srebrenu medalju u disciplini 100 metara delfin, a jučer je osvojila i zlato na 200 metara delfin.

Prije toga je na Mediteranskim igrama osvojila zlatne medalje u utrkama na 100 i 200 metara.

Fascinantan je podatak da je ova djevojčica u 23 dana plivala čak 22 trke, a od toga osam finala, što je uistinu nevjerovatno brutalan ritam za jednu 16-godišnjakinju.